oval_cerceve_gozlukler

2015 Gözlük Modası

Yaz ve kış demeden kullanmış olduğumuz gözlükler hem göz sağlığımız açısından hem de kıyafetlerimizde tamamlayıcı olarak oldukça önemlidir. Güneş gözlüklerinin seçiminde kıyafete uyumu kadar yüz şekline uygunluğu da önemlidir. 2015 yılı gözlük trendlerine bir bakalım;

1-Beyaz Çerçeveli Gözlük Modelleri

Geçen sezondan bu yana kullanılan beyaz çerçeveli gözlükler yaz aylarının en popüler gözlükleri olacak. Klasik, spor ve her türlü kıyafet ile kombinlemeniz mümkündür.

beyaz_cerceveli_gozluk

2– Büyük Çerçeveli Gözlükler

2015 sezonu büyük çerçeveli gözlük modelleri hayatımıza tekrardan giriyor. Eskilerin modelleri tabirini oldukça sık duyabilirsiniz.

buyuk_cerceveli_gozlukler

3- Retro Güneş Gözlükleri

Retro stili artık her yerde mevcut. Çanta, kıyafet ve bu sezonda gözlüklerde. Retro tarzı güneş gözlükleri ile eski dönemlere dönüş başlayacak.

retro_gunes_gozlukleri

4- Oval Çerçeve Gözlükler

Sokak modasında sıklıkla karşılaşacağımız oval çerçeve gözlükleri köşeli olan yüz hatlarına sahip olan bayanlar rahatlıkla kullanabilir.

oval_cerceve_gozlukler

5- Kare Çerçeveli Gözlük Modelleri

Kare çerçeve gözlükler hemen hemen her yıl moda olmaktadır. Bu sezon büyük çerçevelere sahip olan modeller oldukça gözde.

kare_cerceveli_gozlukler

6- Yuvarlak Çerçeveli Gözlük Modelleri

Yuvarlak çerçeveye sahip olan gözlük modelleri hemen hemen her yüz şekline uyum sağlar. Yüz ebadı ile çerçeve büyüklüğüne dikkat edilmesi gerekir.

yuvarlak-cerceveli-gozlukler

 7- Ombre Etkisi Bulunan Güneş Gözlükleri

Ombre kıyafetlerde ve saçlarda bu sezon fazlasıyla etkisini gösteriyor. Şimdi sıra gözlük camlarında. Bu yazın en çok tercih edilen terndleri arasında yer alacak.

ombre-etkili-gunes-gozlukleri

 8- Işıltılı Çerçeveler

Parıltıdan, süsten ve ışıltıdan hoşlanan bayanlar için kokoş tabiri ile anlatılabilen gözlükleri bu sezon rahatlıkla kullanabilirsiniz.

isiltili-gozlukler

9- Kedi Gözlükler

Keskin ve etkili bir bakışın en etkili olan yolu kedi gözlüklerdir. Kedigözlerini anımsatan modelleri ile oldukça iddialı.

kedi-gozlukler

10- Avatar Gözlükler

Bu pilot gözlük modelleri bir klasiktir. Her sezon karşımıza çıkan bu aksesuarlardan sizlerde bulunmuyor ise muhakkak bir adet almalısınız.

avatar-gozlukler

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir