sac bakımkıı

HAFTALIK SAÇ BAKIM MASKESİ

Saçlarımız da tıpkı cildimiz gibi sürekli bakım isteyen ve güzelliğimizi tamamlayan en önemli varlığımızdır. Bu önemli varlığımızı korumak ve daha iyi bakabilmek için haftada en az bir kez bakım yapmamız gerekmektedir. Artık eskisi gibi kuaförlerde çok para harcamadan evde kendi ürünlerimizi seçerek saç bakımımızı tamamlayabiliriz. Aktardan alacağınız doğal ve doğala en yakın ürünler aracılığı ile haftalık saç bakım maskesi hazırlayıp saçlarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayabilirsiniz.

Haftalık Saç Bakım Maskesi

Haftalık saç bakım maskenizi oluşturmak için sizlere bir kaç farklı bakım maskesi tarifi vereceğim. Bu maskelerden sizler için daha uygun olanı kendinize göre seçip haftada bir ve ya iki kez uygulayınız.

Zeytinyağı Maskesi

Bir çay bardağının yarısı kadar zeytin yağını alın ve iki yumurta sarısı ile bunu iyice karıştırın. Daha sonra eğer evinizde var ise bir e vitamini tüpü ilave edin. Saçlarınızı ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayınız.

indir

Badem Maskesi

k

Badem her yönden saçlarımız için faydalı olan bir gıdadır. Özellikle de badem yağı bakım malzemelerimiz içinde her zaman yerini almalıdır. Bir tatlı kaşığı badem yağı ile bir tatlı kaşığı hint yağını homojen hal alana dek karıştırınız. Bu yağ karışımına bir kaç damla limon ve bir çay kaşığı sirke ilave edip saçlarımızın özellikle uçlarına bakım yapıp yarım saat bekletiniz. Bu maskeyi haftada bir yada iki kez yapmanızı ve ılık su ile yıkayınız.

 

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir