kirmizi-ruj-surmek

Kırmızı dudakların makyajı

Benimde en sevdiğim ruj rengi olan kırmızıyı bazı bayanlar abartı görüp çekinebiliyorlar. Sizlere tavsiyem dışarı çıkmayacağınız zamanlarda evde sürüp alışmanız 🙂

kirmizi-ruj-surmek

Tabii ki bende sizlere rujunuzun rengine göre yüz makyajı tavsiyeleri vereceğim için abartı bulanlar daha kolay ısınır, kullananlar ise bence daha severek kullanacaktır. Sabah bile kırmızı renkte bir ruj sürebilirsiniz bir eyeliner ve rimel ile sadece rimel ya da far da sürmek istiyorum diyorsanız mutlaka doğal tonlarda olmalıdır yani doğal kahve tonları veya teninizin tonlarında bir renk kullanmalısınız. İlla da koyu far istiyorsanız sadece kirpik diplerine yoğunlaşarak füme veya siyah tonlarda uygulayabilirsiniz.

20120623122056-9313a8fd-me

Şimdi makyajımızı anlatmaya başlayalım, öncelikle yüzümüze nemlendirme özelliğine sahip ve içerisinde fazla miktarda su bulunan bir fondöten kullanalım, bu tür fondötenler çok ince olduğu için fırça ya da sünger kullanmak yerine parmaklarınızla yayarsanız daha iyi olacaktır.

çekici-kırmızı-dudak-makyajı-modeli

Kırmızı ruj kullanacağımız için yüzümüzde kırmızı tonlarda başka bir renk olmamalı ve sivilce, kızarıklık var ise onları da düzgünce kapatmalıyız. Yüzümüze hafif olarak ten rengimizde pudra uygulayacağız bunu gür bir fırçayla yapmamız gerek çünkü inceden varla yok arası olmalıdır eğer sünger ile uygularsak daha kalın bir görünüm olacağı için pek te hoş görünmez bu makyajımız için.

kırmızı ruj

Bunu boynunuza da fırçada kalan pudra ile uygulayın ki yüzünüzle eşitlensin. İlk olarak rujumuzu süreceğiz çünkü makyajımız bittikten sonra rujumuzu sürersek yüzümüzdeki tonun rujunuzla uymadığını veya göz makyajımızın fazla ve aşırıya kaçtığını fark edebilirsiniz. Bu yüzden ilk olarak rujumuzu sürmek her zaman daha iyidir. Önce dudak kalemi ile çerçevemizi yapıyoruz ve dudağımıza da hafif tabaka şeklinde uyguluyoruz daha sonra rujumuzu sürüp dudak fırçası yardımıyla karıştırıp ton farkını ortadan kaldıracağız.

reefred21

Dudak kenarlarına; bu fondöteniniz olabilir ve ya bej renklerinde düzeltici bir kalem, göz kalemi de olabilir uygulayacağız daha sonra parmaklarımızla görünümü yumuşatacağız. Bunun amacı hem rujunuzun ve dudaklarınızın kusursuz görünmesini hem de dudaklarınızı ileriye atarak daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Allık için ben bronzer tercih ediyorum ama illa belli olsun isterseniz kahvemsi tonlar, açık şeftali tonları iyi olacaktır. Asla kırmızımsı pembemsi tonlar uygulamamalıyız.

Tabii ki allık için kullandığımız tonu alnımızın dış köşeleri ve çene ve boynunuza da uygulayın az önce dediğim gibi eşitlemek için. Son olarakta far olarak benim tercih ettiğim başta söylediğim gibi doğal tonlarda far kullanacağız. Örneğin kahverengi kullanacaksanız bunu da şu şekilde uygularsanız daha güzel bir görünüm olacağına emin olabilirsiniz; açık tonu göz üstünüzdeki göz pınarlarının başlangıcından sona doğru uyguluyoruz, orta tonu ortadan sona doğru ve çok koyu olmayacak bir kahve tonunu da gözünüzün sonuna uygulayacaksınız ve karıştırma fırçasıyla renkler arasındaki geçişi düzenleyebilirsiniz. Evet bayanlar makyajımız tamamlanmıştır. Umarım sizlere yardımcı olabilmişizdir.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir