3452565_7b49

KONTÜR TEKNİĞİ NEDİR NASIL UYGULANIR ?

Yüzünüzde istemediğiniz, inceltmek ya da daha aydınlık bir görünüme kavuşmak için renk oyunları ile yaptığımız ve makyajımızın vazgeçilmez parçası olan kontür tekniği nedir nasıl uygulanır bu konu hakkında detaylıca bir araştırmayı siz hanımlar için yaptık. Yüzünüzde ışık-gölge oyunları yaratarak istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Kontür tekniği nasıl uygulanır?
Kontür yapmaya başlamadan önce BB krem ya da fondöten sürerek işe başlayın. Koyu renkler sürüldüğü alanı daha küçük gösterirken, açık renkler ise daha ön plana  çıkarır. İlk olarak kulakların başladığı yerden elmacık kemiklerine, oradan da kulak ucuna uzanan üçgen alana cilt renginden 1-2 ton daha koyu kontür kullanın ve fondöten fırçasıyla dağıtın. Yüzünüzün T bölgesi dediğimiz bölgesine  yani burnun, alnın, kaş uçlarının altına, göz altlarına ve çenenize açık renk sürün. Son olarak da allık sürerek renk geçişleri yaratın. Yüzünüze daha  aydınlık bir görünüm katmak için ise cildinizden 2-3 ton açık göz altı kapatıcılarından, özellikle şampanya renginden yararlanmanız sizler için daha uygun olacaktır.

3452565_7b49

Kontür tekniği nasıl uygulanır?

Allık Olmadan Olmaz
Kontür yaptıktan sonra makyajınızı tamamlamak için elbette  allık kullanabilirsiniz. Işık-gölge geçişlerine dikkat edin ve tüm yüzünüzün allığa bulanmasına izin vermeyin çünkü zaten yeterince keskinleşmiş olan hatlarınız ve tonlarınız allık ile oldukça karmaşık bir hal alabilir.

UZMAN GÖRÜŞÜ
Kontürleme tekniği ile yüzünüzdeki kusurları gizleyebilir ve yüz hatlarını belirginleştirerek bir heykeltıraş gibi oynayabilirsiniz ki bu sayede ön plana çıkması gereken hatlarınız çıkar ve yüzünüz istediğiniz kısımları da vurgulamış olursunuz. Cilt tonuna uygun sürülen fondötenin ardından yapılan kontür, daha ince ve kemikli bir yüz ve kalkık buruna sahip olmanızı sağlamaktadır. Unutmamanız gereken nokta ise; koyu renk kontürün kullanıldığı yeri geri plana iteceği, açık renk kontürün ise ön plana çıkaracağı. Örneğin elmacık kemiklerinizi öne çıkarmak istiyorsanız kemiklerin altındaki bölgelere koyu renk bir  pudra sürmelisiniz. Daha ince bir burun için ise burun kenarlarını normal cilt renginden iki ton koyu bir pudra veya fondötenle gölgelendirmelisiniz bu işlem için ince hafif yapılır fırçalar oldukça yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir