Oral Seks Nedir, Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Oral Seks Nedir, Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Çağdaş sevişme sanatı olarak görülen oral seksi yapan çiftler birbirini daha iyi tanımakta, birbirlerinin en fazla müsamaha aldığı pozisyonları keşfetmektedir.

İnsanlık dek eski bir tarihe sahip olan oral seks, ağız ve dil yoluyla cinsel organların uyarılmasıdır. Oral seks nedir diye sorulduğunda belirlenmiş bir kesim çağdaş sevişme sanatı olarak görmekte, oral seksten uzakta durulmasını veri eksikliğine bağlamaktadır. Birçok faydası yanına zararları da olan oral seks, alınması gereken tedbirler alınmadığı takdirde bir takım hastalığa yol açmaktadır.

 

ORAL SEKSİN FAYDALARI NELERDİ?

– Cinsel olarak müsamaha verir

– Gebe kalma riski yoktur

– Kızlık zarına zarar vermez

– Aynı anda orgazm olmama durumunda orgazm olmayan tarafın memnun etme olmasını sağlar.

 

ORAL SEKS YAPARKEN NELERE UYARI EDİLMELİDİR?

 

Cinsel organlar temizlenmeli ve kurulanmalı, temizliğe mutlaka çok uyari edilmelidir.

Cinsel organlarda bir hastalık olması durumunda virüsün karşı tarafa bulaşması, uçuk oluşumu kaçınılmazdır. Bu durumda başta çare olunmalıdır.

Cinsel organlar oral seks sırasında dişlerle yıpratılmamalı acı verilmemelidir. Böyle bir durumda ilişkiye girmek zorlaşabilir.

Her iki tarafın da hoşuna gidip gitmediği sorgulanmalı, mecbur bir koşul yaşanmamalıdır. Içten olunmaması ve hoşuna gidiyormuş gibi davranılması aleyhinde tarafı yanıltacağından birbirinden hastalık duyulan bir eyleme devam edilmemelidir. Böyle bir koşul zamanla eşlerin birbirinden soğumasına niçin olabilir. Oral seksle ilgili merak ettikleriniz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

ORAL SEKS POZİSYONLARI

 

69 POZİSYONU: Çiftlerin birbirini en iyi şekilde uyardıkları pozisyon olarak bilinmektedir. Oral seksten hoşlanan çiftlerin en fazla hoşlandığı pozisyondur. Bayan ve erkek cinsel organlarını görür vaziyette ters durumdadır. Tensel ve şehvetli olarak çiftleri birbirine en fazla yaklaştıran pozisyondur. Oral seks nedir denildiğinde 69 pozisyonu en iyi tanımdır.

DİZ ÜSTÜ POZİSYONU: Çiftlerden biri diz üstü pozisyon alır. Diğeri ayakta durur. Diz üstü duran taraf ayakta duranın cinsel organını ağız ve dil yoluyla uyarır. Daha ziyade erkeğin ayakta olduğu pozisyondur.

ERKEĞİN UZANDIĞI POZİSYON: Erkeğin uzandığı ve kadının da oral seks yaptığı pozisyondur.

YATAK UCU: Kadının başı yatağın ucundadır. Erkek ayakta ve cinsel organı kadının yüz hizasındadır. Her iki taraf için de şen bir pozisyondur.

 

ORAL SEKS NASIL YAPILIR?

           Oral seks nedir nasıl yapılır denildiğinde bilimsel açıdan kabul görmüş bir seks tekniğidir denilebilir. Bayan cinsel organında en alıngan ve aklıselim bölge klitoristir. Dil ve dudaklar kullanılarak oral sekste bu alan uyarılır. Erkekte ise penis başı ve arkadaki bölgesi en sağduyu bölümlerdir. Kadının dilini bu bölgelerde gezdirmesi ve penisi ağzına alması müsamaha almayı sağlar.

 

ORAL SEKSİN ZARARLARI NELERDİR?

Cinsel organların taşıdığı mikrop ve virüsler ağzı yolu ile karşısında tarafın vücuduna girerek hastalıklara yol açmaktadır. Ağızdaki bir açık yara, mikrop ve virüslerin girişini hızlandırarak karşısında tarafın virüsü kapmasına yol açabilir, ağızda uçuk ve yaralara neden olabilir. Temizliğe dikkat edilmediği takdirde kansere kadar götüren zararları bulunmaktadır. Mutlaka alınması gereken tedbirler alınmalı, oral seks sevişmelere lezzet katan bir ışık halkası getirilmelidir. Oral seksin yol açtığı hastalıklarla ilgili merak ettikleriniz hakkından öğretmek gerekirse:

 

UÇUK

En çok bulaşan virüslerden olan Herpes siplemks virüsü neden olur. HSV1 virüsü, ağız yaralarına, HSV2 virüsü ise genital yaralara neden olur. Uçuk kronik bir hastalık olup tedavi edilememektedir. bu nedenle herpesten kaçmak sorunu çözmemektedir.

HPV

Temas yolu ile bulaşan bir virüstür. Genital siğil olan HPV oral seksle çok çabuk bulaşır. Bir Takım bilim adamları oral seksin gırtlak kanseri ilk kez edinmek üzere serviks kanserine de yol açtığını söylemektedir. HPV aşısı 18/26 yaş arasında 3 doz olarak uygulanmakla birlikte, tedavisi yoktur.

BEL SOĞUKLUĞU

Uyari edilmediği takdirde oral seksin zararları epeyce fazladır. Bunlardan biri de bel soğukluğudur. Oral seksle çok basit bulaşmaktadır. Boğaz ağrısı, yutma zorluğu, boğazda kırmızı lekeler, sarı ve beyaz akıntılarla kendini gösterir. Oral yolla bulaşır ve bütün vücuda yayılır. Bel soğukluğundan cinsel organlar da fena etkilenmektedir. Bel soğukluğu serviks bölgesinde derinlerdedir. böylece erkek kadından yok, kadın erkekten çok daha kolay virüs kapmaktadır.

KLAMIDYA

Genital akış, boğaz ağrısı, soğuk algınlığı, idrarda yanma, cinsel ilişki sırasında acı gibi belirtilerle kendini gösterir. Antibiyotikle tedavisi mümkündür. 2 haftada tedavi olunmakla birlikte karşısında tarafın da benzer anda çare olmaması durumunda oral seksle her tarafta bulaşır.

FRENGI

Ellerde ve ayaklarda bere, ateş, saç dökülmesi, lenf düğümlerinde şişme, baş ağrısı, kilo kaybı ve halsizlik belirtileri göstermektedir. Mutlaka çare edilmelidir. Huysuz takdirde beyne zarar vermekte ve davranış bozukluklarına neden olmaktadır.

HEPATIT B

Ağız ve anal bölgeden bulaşan bir hastalıktır. Karaciğer Iltihabi B aşısı olan bir hastalık olup alınması gereken tedbirler konusunda dikkatli davranılmalıdır.

HIV

Oral seksin yanına anal ve vaginal yollarla da bulaşan bir hastalıktır. Açık yaralarda bulaşması fazla daha kolaydır.

 

ORAL SEKS HAKKINDA BİLİNMEYENLER

 

– Oral seks hakkında merak ettikleriniz her şeyi bulacağınız yazımızda birazcık da oral seks hakkında meçhul şeylerden bahsedelim.

– Oral seks temizliğe uyari edildiği sürece iğrenç bir seks tekniği değildir.

– Ahenkli yapılan oral seksle çiftler birbirini daha iyi tanımakta, birbirlerinin azami tutku aldığı pozisyonları keşfetmektedir.

– Kadının oral seks yapması argoda ‘saksafon araklamak’ olarak tanımlanır.

– Oral seks bir cinsel sapıklık değildir.

– Erkekler fazla hoşlansa da kadınların az bir bölümü erkekleri bu yöntemle uyarmaktan hoşlanır.

– Erkekte penis başı, kadında klitoris fazla duyarlıdır.

– Dişler cinsel organlara zarar verebilir, böylece dikkat edilmelidir.

– Bir tarafın erken boşalması durumunda diğer taraf oral seksle memnun etme edilebilir.

– Vaginaya herhangi bir şey sokulmadığından kızlık zarına bir zararı yoktur.

– Vagina bol su ile yıkanmalı, içerisine sabunlu su kaçırılmamalıdır.

– Vaginaya hava üflendiğinde kadın sancı ve acı hissedebilir.

– Bayan spermleri yutabilir bir sakıncası yoktur. Gebe kalmaz.

– Kadından salgılanan sıvılar mikrop içermez erkek te onu yutabilir.

– Zorlama olmaması durumunda her iki tarafa tutku veren bir uygulamadır.

– Açık yaralardan virüs kapma ihtimali fazla yüksektir. HIV virüsü sperm yolu ile kadına geçer. bu nedenle çare olmadan oral seks yapılmamalıdır.

– Müşterek hoşgörü alınarak yapılan bir oral seks çiftleri birbirine daha da bağlayacak ve yatak odalarını ve cinsel yaşamlarını çok daha artı renkli ülkü getirecektir.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir