ooo

SİVİLCELER İÇİN DOĞAL MASKE

Genelde ergenlik çağlarında çıkmaya başlayan kimi zaman hayat boyu belirli zamanlarda kapımızı çalan kimi zaman ne yazık ki izlerini bile bırakan en çok rastlanan cilt sorunu olan sivilceleriniz için bu yazımızda sizlere yapmanız gerekenleri anlatacağız. Evde kendi imkanlarınız ile oldukça uygun fiyatlar harcayarak kendi maskenizi hazırlanmanız hem ekonomik hem de sağlık açısından faydalı olacaktır. Ne yazık ki hazır ürünlerin çoğu zararlı kimyasallar içerdiği için cildimizin bir sorununu çözerken diğer yandan başka bir sorun da getirebiliyor. İşte tam da bu yüzden sivilceler için doğal maskelerimizi uygulamanızı öneririz hanımlar.

Sivilceler İçin Doğal Maske

sıcıvv

Doğal maskelerin dışarıdan almış olduğunuz hazır maskeler ve cilt bakım ürünlerine kıyasla daha sağlıklı ve ekonomik olduğunu yazımızın giriş kısmında sizlerle paylaştık. Yazımızın bu kısmında ise sizlere maske ve sivilceler için öneriler vereceğiz.

Tarçın Maskesi

Sivilcelerin en büyük düşmanı olan çoğu sivilce karşıtı üründe de yer alan tarçın sayesinde sivilceleriniz ile vedalaşmaya hazır olun hanımlar. Bu maske için ihtiyaç duyulan malzemeler eminim her evde vardır.  1 çay kaşığı toz tarçın, 1 çay kaşığı bal ve 1.5 çay kaşığı taze limon suyu ile sivilce maskemizi hazırlayacağız. Malzemelerimizi bir kapta güzelce karıştırıyoruz. Eğer karışım yoğun değilse biraz daha tarçın ekleyip yoğun bir kıvama gelince yüzümüze sürelim. Göze gelmemesi için de dikkatli olmanızı isteriz. 15 dakika bekledikten sonra maskeyi yıkayabilirsiniz.

Kil Ve Limon Maskesi

Sivilce düşmanı olarak raflarda her zaman karşımıza çıkan limon ve kil sayesinde artık sizde cilt sorununuza veda edeceksiniz. Bu maske için sadece limon ve kil maskesi için; 1 yumurta akı, 1 çay kaşığı taze limon suyu, 1 tatlı kaşığı kil (beyaz veya yeşil olabilir) ve 6-7 damla çay ağacı yağı gerekmektedir. Yumurtanın akını bir kaseye alıp limon suyu ile güzelce karıştırın. Bu adımdan sonra bu karışıma azar azar kili ekleyerek maske kıvamına gelene dek karıştırın. Maskenize en son da çay ağacınız ekleyip tamamlayabilirsiniz. Maskenizi yüzünüzde yaklaşık 25 dakika bekletin ve ılık su ile güzelce yıkayın. Yüzünüzü maskeden temizledikten sonra, yapısı hafif az yağlı bir krem kulanın.

 

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir